Υποταγή για τον McGregor (VIDEO)

O Nate Diaz κέρδισε με υποταγή στον 2ο γύρο τον Conor McGregor σε έναν αγώνα με πολύ… αίμα.

Η απόφαση του Conor McGregor να ανέβει κατηγορία και να επιχειρήσει να γίνει ο πρώτος διπλός πρωταθλητής στο UFC δεν είχε το επιθυμητό αποτέλεσμα. Και αυτό γιατί τα ξημερώματα της Κυριακής ο «Notorious» γνώρισε την πρώτη του ήττα από τον Νοέμβριο του 2010, με υποταγή, από τον Nate Diaz στον δεύτερο γύρο της μάχης που έδωσαν Λας Βέγκας.

Αρχικά ο Ιρλανδός ήταν να αντιμετωπίζει τον κάτοχο του Lightweight Championship, Rafael dos Anjos, όμως 11 μέρες πριν τον αγώνα ο Βραζιλιάνος τραυματίστηκε στο πόδι και την θέση του πήρε ο Αμερικάνος που ανήκει στην κατηγορία Welterweight. Δύο πάνω από την Featherweight στην οποία είναι πρωταθλητής ο McGregor.